parallax background

Nail Çiler

Gelecek Burada


1959 yılında Muş Malazgirt’ te dünyaya geldi.  İlk ve orta öğrenimlerini aynı ilçede tamamlayan ÇİLER, lise eğitimi sonrasında Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Bölümünü kazanıp, 1979 yılında buradan mezun oldu. ÇİLER, aynı yıl matematik öğretmeni olarak Kocaeli İli Gebze İlçesinde bulunan Gebze Lisesi’ne atandı. Kısa bir süre sonrasında aynı lisede Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı.

Beş yılı aşkın süre Gebze Lisesi’ndeki görevinden sonra, ilk özel sektör hayatına geçiş, 1983 yılında Gebze’nin ilk üniversiteye hazırlık kurslarından olan Otan Dershanesi’nin kuruluşuyla başladı.  Dershanenin kurucularından olan ÇİLER, üç yıl bu dershanede Müdürlük görevinden sonra, buradan ayrılarak 1986 yılında İstanbul Kadıköy’ de bir dershanede görev yapmaya başladı. 

Eğitimle sürekli iç içe ve ilgili olan ÇİLER, dershanedeki matematik öğretmenliği görevi yanında, eğitim sektörle ilişkili olan Gözde Kırtasiye’yi 1988 yılında kurarak, ilk ticaret hayatına geçişini başlatmış oldu.  ÇİLER, 1993 yılında, dünya ve ülkemiz otomotiv sektörünün en önemli üreticilerinden biri olan Hyundai Türkiye’nin Gebze bayiliğini kurarak, Gör-Tan Otomotiv şirketi ile farklı bir sektörde ticari tecrübesini artırarak, kısa zamanda Hyundai Otomotiv’ in ülkemizdeki başarılı bayilerinden biri oldu. Bu sektördeki başarısı, kendisine Hyundai Türkiye Bayileri İş Geliştirme Konseyi Başkanlığı’na seçilmesini sağladı. Üç dönem bu konseyin başkanlık görevini yürüttü. 

ÇİLER, Gebze Ticaret Odası seçimlerine katılarak, 1994 yılında Meclis üyesi oldu ve bir süre sonra Yönetim Kurulu’nda yer almaya başladı. 2009 yılında yapılan oda seçimlerinde, GTO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi ve gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar neticesinde, 2013 yılında ikinci kez, 2018 yılında gerçekleşen seçimlerde ise güven tazeleyerek üçüncü kez Oda Başkanlığı görevine seçildi. 

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, TOBB öncülüğünde kurulan, ülkemiz ve Avrupa açısından önemli lojistik kuruluşlarından biri olan “Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar Şirketi (BALO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı” görevini yürüten Nail ÇİLER, aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu  Üyeliği,  Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi (Bilişim Vadisi) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini devam ettirmekte ve birçok sivil toplum kuruluşlarında ve Organize Sanayi Bölgelerinde farklı görevlerde yer almaktadır.

Kalıcı olan işleri başarmayı hedefleyen mizacını, dürüst ve ilkeli ticaret anlayışıyla bağdaştırıp her dönemde Gebze´ye hizmeti kendine öncelik edinen Nail ÇİLER, evli ve iki çocuk babasıdır.

Arge Portal