parallax background

Cemil Başpınar

Future is Here


TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU VE YÖNETİM KURULU BAŞKAN V.

 

Cemil BAŞPINAR, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu’nda patent uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Cemil Başpınar, 2008 yılında patent uzmanı oldu.

 

Başpınar, On Birinci Kalkınma Planı Fikri Haklar Özel İhtisas Komisyonu Raportörlüğünün yanı sıra, Türk Tasarım Danışma Konseyi ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu bünyesinde yer alan çeşitli komitelerin başkanlığını yürüttü.

 

2015 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Yardımcılığına ve 2021 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Cemil Başpınar, 21 Mart 2022 tarihinden itibaren görevine TÜRKPATENT Yönetim Kurulu Başkan V. ve Kurum Başkan V. olarak devam etmektedir.

 

Cemil Başpınar, Türk Patent ve Marka Kurumunun iştiraki olan Türk Sınai Mülkiyet Değerleme ve Mühendislik Hizmetleri A.Ş. (TÜRKSMD)’nin Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra 2017 yılından bu yana Patent Vekilleri ve Marka Vekilleri Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Arge Portal