parallax background

Incubation Center


Bilişim Vadisi üst yapı çalışmaları kapsamında İdari Bina ve Kuluçka Merkezi Binaları’nın temel atma töreni 26 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. İlgili inşaatın büyüklüğü 48.000m2 olup; içerisinde İdari Kule, Kuluçka Merkezi ve Veri Merkezi binaları bulunmaktadır. Özellikle 10.000m2’lik kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük Kuluçka Merkez olma özelliğine sahip bu merkez, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesinde önemli rol oynayacaktır. Bilişim Vadisi Kuluçka Merkezi’nde teknolojik girişimlerin önce ulusal sonrasında ise küresel markalar haline gelmesi amaçlanmaktadır.

Bilişim Vadisi’nin stratejik hedeflerinden biri de, entegre kuluçka sistemini hayata geçirerek teknolojik girişimleri markalara dönüştürmektedir. Buna ek olarak, arge firmaları Bilişim Vadisi’nde kendi kuluçka programlarına çıkabilecektir. Kuluçka programı yürütmek isteyen firmalar, kendi talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bir model geliştirebileceği gibi kendi belirlediği çağrı konuları ile ilgili BV uzmanları tarafından hazırlanan programları da tercih edebilir. Ayrıca firmalar, istediği proje ekibi ile masaya oturarak farklı modeller ile projelere dahil olup ticarileşme süreçlerine dahil olabilir.

Bilişim Vadisi Kuluçka Merkezi’nde firmalar ve girişimciler projelerini hızlandıracak ve projelerinde verimliliği artıracak pek çok destek ve hizmete kolayca ve ücretsiz ulaşabilir. Özellikle girişimciler için fon mekanizmalarının kuluçka merkezi programlarına dahil edilmiş olması, girişimcilerin en büyük problemi olan maddi kaynak problemini en başta çözmektedir. Girişimciler ya büyük firmaların çıktıları çağrılara başvurup bu programlara dahil olabiliyor, ya da Bilişim Vadisi’nin çağrıya çıktığı konularda projelerini sunup, altyapı ve üstyapı desteklerinden ücretsiz olarak faydalanbiliyor. Bilişim Vadisi Kuluçka Merkezi ile girişimcilerin ülkemizde katma değerli ürünler üretmesi amaçlanmaktadır, bu kapsamda Vadi’nin girişimcilere sunduğu çoklu üniversiteli rekabet öncesi işbirliği platformu ağı ile girişimciler ihtiyaç duydukları anda alanında uzman akademisyen ve mentörlere anında ulaşabilecek, bu sayede fikirden ürüne giden süreçte her daim desteklenecektir.


Arge Portal