parallax background

Digital-AGE


Türkiye’nin en ilk ve en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi, Türkiye’nin ilk ve en büyük Dijital Animasyon ve Oyun Merkezi’ni kuruyor. Bilişim Vadisi, yaklaşık 9.000m2’lik alana kurulacak olan Merkez’de oyun ve animasyon alanında fikri olan tüm girişimcilerimiz ile birlikte oyun sektörüne yön vermeyi hedefliyor. Son teknoloji araçlar ile donatılmış sınıflar, Sanal Gerçeklik Merkezi ve Oyun Akademisi ile girişimcilere projelerini gerçekleştirebilecekleri doğru ve etkin ortamı sunuyor.

Global ölçekte bakıldığında ülkemiz bilgisayar oyunları için en çok zaman harcayan dünyada üçüncü ülke konumunda, Türkiye’de yaklaşık 22.8 milyon oyuncu vakitlerinin yaklaşık %70’ini bilgisayar oyunu ile geçiriyor. Ayrıca ülkemiz oyuna en fazla bütçe ayıran ülkeler arasında on yedinci sırada yer almakta. Bu veriler ışığında oyun sektörünün geleceğinin çok parlak olduğunu ve kuracak olduğumuz merkezin bu anlamda büyük bir boşluğu dolduracağını söylemek mümkün.

Kalkınma Bakanlığı MARKA Ajansı’nın destekleyeceği bu merkezde girişimcilerimiz yılda bir dönem 11 aylık eğitim ve ön kuluçka programına katılacaklar. Bu proje kapsamında CRYTEK firması ile işbirliği yapan Bilişim Vadisi, CRYTEK’in alanında uzman eğitim kadrosu sayesinde girişimcilerin her problemlerine anında ve en doğru cevabı bulabilecekleri bir yapı kurulacak. Bu yapı ile girişimcilerimiz fikirden ürüne üründen ticarileşmeye giden süreçte her zaman Vadi’nin desteğini hissedecek, bölgedeki melek yatırımcı ağı ve devlet desteklerinden en üst seviyede yararlanabilme imkanı ile projenin hayata geçmesi kolaylaşacak.


Arge Portal